‘Kahraman’ Polisin HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ’ı Öldürmeye Çalışırken ‘Devleştiği’ An

12 Kasım Perşembe günü Silvan’da halka karşı sürdürülen saldırılar ve bugün 12. gününü dolduran sokağa çıkma yasağının uygulandığı mahallelere girmek isteyen HDP Milletvekilleri ile partililere polis basınçlı su ve gazla müdahale etti. Müdahale sırasında HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın başına gaz fişeği kapsülü isabet etti.

Yasaların Sadece İktidar İçin Varolduğu Bir Ülke…

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken ile milletvekillerinden oluşan heyet, beraberlerinde kalabalık bir grupla Silvan’ın sokağa çıkma yasağı uygulanan ve abluka altındaki Tekel, Mescit ve Konak mahallelerine giderek incelemelerde bulunmak istedi. Ön saflarda Figen Yüksedağ’ın da bulunduğu grup bir süre yürüdükten sonra abluka altındaki bölgeye varamadan önleri, zırhlı araçlarla tedbir alan emniyet güçleri tarafından kesildi. Polis amirlerinin, güvenliği sağlayamayacakları gerekçesiyle yürüyüşe izin vermeyeceklerini belirterek grubun önünü kesmesinin ardından HDP heyeti ile polislerin arasında bir tartışma başladı. Heyetin, polis ablukası altında bulunan bölgeye girmeye yasal olarak hakları bulunduğunu belirterek yürüyüşlerine devam etmeye çalışması üzerine polis, en önde miletvekillerinin bulunduğu grubu ilk önce güç kullanarak dağıtmaya çalıştı. Ardından da biber gazı, gaz bombaları ve basınçlı suyla saldırıya geçti.

Polisin Varlığı Sokaklardaki En Büyük Tehdit

Fiziksel saldırının dozunun arttığı anlarda gaz bombası atmakla görevli polislerin, alışkın olduğumuz üzere, hedef gözeterek ve cana kastedecek şekilde yakın mesafeden ateşlemeye başladıkları bombalardan bir tanesi HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’a isabet etti. Gaz bombasının Figen Yüksekdağ’ın kafasına isabet etme anını ise HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan görüntüledi:

– VU/İnadına Haber / 13 Kasım 2015 Cuma –

Kaynak: Hayri Demir, Mehmet Ali Aslan

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s