‘Bizi zehirlemeyin, Gümüşlük’ün canı yanmasın’

Başkanlığını Nejat İşler’in yaptığı Muğla 1. Amatör Küme A Grubu takımlarından Gümüşlük Gençlikspor, Göltürkbüküspor ile oynadığı maçta sokak hayvanlarının zehirlenmesi protesto amacıyla pankart açıp, sahaya bir süre önce zehirlenmekten son anda kurtarılan ‘Tom’ adlı köpekle çıktı.

5 yıldan beri devam eden, her ay aşağı yukarı onar kedi ve köpeğin zehirlendiği Gümüşlük’te başvurulmayan yer, denenmeyen yöntem kalmadı. Bölgede yaşayan halkın ve Bodrum Hayvanları Koruma Derneği’nin yoğun çabaları, sayısız toplantıları ne yazık ki bir sonuç vermiyor. Gümüşlük halkı hala sokaktaki hayvan dostlarını korumanın bir yolunu arıyor ve tüm Türkiye’yi Bodrum’un Gümüşlük beldesinde yaşanan bu katliamlardan haberdar etmek istiyor.

20151130-dha-gumusluk-zehirleme
Defalarca jandarmaya şikayet edilmesine rağmen herhangi bir sonuç elde edemeyen Gümüşlük hayvan dostları bir kez daha toplanarak neler yapabileceklerini tartıştılar. Alınan sonuca göre çevrede bulunan hayvanların düzenli beslenebilmeleri için nöbetler başlatılması, hiçbir hayvanın aç kalarak tehlikeye maruz kalmamasını sağlama kararı alındı. Bunun dışında çevredeki insanların hayvan zehirlenmelerine karşı daha duyarlı olmaları için çalışmalar yapılması, afişler asılması, “Gümüşlük Patileri” adında gönüllülerden oluşan bir grup ve facebook sayfası kurulması, yetkililer ile görüşülmesi planlandı. Bir dahaki Gümüşlük Forumunda konunun tekrar ele alınmasına karar verildi.

Konuyla ilgili bir de imza kampanyası başlatıldı. https://www.change.org/p/hayvanlarini-zehirleyen-bir-belde-g%C3%BCm%C3%BC%C5%9Fl%C3%BCk-bodrum#petition-letter

20151130-gumusluk-zehirleme2   20151130-gumusluk-zehirleme3

Kaynak: DHA, Gümüşlük Forumu

Seyr-i Sokak | 30 Kasım 2015

 

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s