Son Dakika: Cerattepe’de maden çalışmaları paydos!

Artvin Belediyesi’nin sosyal medya hesabından aktarılan bilgiye göre, Başbakan Davutoğlu, Cengiz Holding’e ait maden şirketinin çalışmalarının hukuki süreç tamamlanıncaya kadar durdurulduğu haberini,  Artvin’den Çankaya Köşkü’ne gelen heyete açıkladı.

Çevre Mühendisleri Odası tarafından ÇED olumlu raporuna karşı açılan dava sonuçlanana kadar çalışmaların durması bekleniyor.

Bakanlar ve Davutoğlu ile görüşen heyette yer alan Yeşil Artvin Derneği haberi teyit eden ancak tüm taleplerin kabul edilmediğine ve görüşmelerin süreceğine dair bir açıklama yaptı:

“Bizler Artvin halkının haklı taleplerini iletmek ve sayın Başbakana doğru bilgileri vermek üzere Ankara’ya geldik. Cerattepe ile ilgili ekolojik ve hukuksal durumu kendisine ve Sayın bakanları anlattık. Sayın Başbakan bütün bu görüşmeler sonucunda maden şirketinin faaliyetlerinin yargısal sürecin sonuna kadar durdurulduğunu,bu süreç içerisinde ilgili bakanlıklar ve kendisinin bizlerle görüşmeye devam etmek istediğini ifade ederek bir toplantıya yetişmek üzere yaklaşık iki saat sonra aramızdan ayrıldı. Devam eden süreçte üç bakanla görüşmelerimizi sürdürerek talep ve isteklerimizi ilettik. Artvin halkının talebinin şehre yığılan güvenlik güçlerinin çekilmesi ve maden şirketinin Cerrattepe’yi terk etmesi gerektiğini söyledik. Ancak bu taleplerimizle ilgili olumlu bir karar henüz alamadık. Ancak görüşmelerin devam edeceği söylendi. Artvin halkının haklı mücadelesi maden şirketi cerrattepe’yi terk edene kadar devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s