kopek dostlarimiz

Yaşama ve Çevreye Destek Derneği’nden köpek dostlarımız için korunaklı alan isteği

Yaşama ve Çevreye Destek Derneği, Yaşamkent bölgesindeki mahallelerde zor koşullar içinde yaşayan canlılar için Çankaya Belediyesi’nden yeni ve kapsamlı bir beslenme odağı ve korunaklı bir alanın tahsisini istedi.

Bölgenin koordinatlarını da belirleyen Yaşama ve Çevreye Destek Derneği’nin projesinin belediye tarafından dikkate alınması sonucu 400’e yakın köpeğin güvenceye alınması mümkün olacak. Böyle bir projeye başlanılmasıyla söz konusu arazinin ağaçlandırılması da sağlanmış olacak. Dernekten konuştuğumuz Mehmet Aksoy Akçay, belediyenin talepleri yerine getirmelerinin aslında kendi şikâyetlerine de çözüm olacağı, onların da çıkarına olacağını dile getirdi. Yaşama ve çevreye destek derneğinin orijinal çağrısı aşağıdaki gibidir;

Ankara Yaşamkent gönüllülerinin dikkatine;

Temmuz ayının ilk haftasında Sevgi Anne Toplama Kampı’ndan toplanan köpeklerimiz ile telleri keserek kaçmalarını sağladığımız canlarımız ve ilave olarak Yaşamkent bölgesinde mahallelerde zor koşullar içinde yaşayan tüm canlar için Çankaya Belediyesi’nden yeni ve kapsamlı bir beslenme odağı ve korunaklı bir alanın bizlere tahsisini istedik. Ve bu alan için bizim tespit ettiğimiz çok uygun bir arazinin de koordinatlarını belediyeye verdik. Tespit ettiğimiz arazi verildiği takdirde 400’e yakın köpeğin koruma altına alınması mümkün olabilecektir.

Yaşamkent’teki gönüllü arkadaşlarımızın da yazılı olarak Çankaya Belediyesi’ne arazi tahsisi için müracatları çok yararlı olacaktır. İsteyen dostlarımıza ayrıntılı bilgi akışı sağlayabiliriz.

İyi tatiller

Yaşama ve Çevreye Destek Derneği

 

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s