Bu Festivalin “Sürdürülebilir Bir Yaşam” İçin Size İhtiyacı Var

İlk kez 2008 yılında izleyicileriyle buluşan ve 2014’ten bu yana açık kaynak yapısıyla izleyicileriyle buluşan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali bu yıl perdelerini yine ücretsiz açabilmek için destek çağrısında bulundu.

Sadece 2015 yılında Türkiye çapında 20 il ve ilçede toplam 12 bin izleyiciyi ücretsiz olarak belgeselleriyle buluşturan “Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali” bu yıl daha fazla izleyiciye ulaşabilmek için bir kitlesel fonlama kampanyası başlattı.

Her yıl gönüllü olarak çalışan çok sayıda aktivistin çabalarıyla dünya çapında ses getiren Sürdürülebilir Yaşam belgesellerini ücretsiz olarak ülke çapında pek çok yerde gösterim organizasyonları düzenleyen ekibin çağrısı şu şekilde:

“Bildiğiniz gibi, yıllar önce paylaşımcı, açık, adil, anlayışlı, çeşitliliği kucaklayan, gezegene ve üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hayaliyle doğan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) yıllar içerisinde birçok şehre yayıldı ve katılımcılarına yaşamlarında değişim yaratmaları için ilham ve güç verdi, iple çekilen bir buluşma oldu.

SYFF bu sene 18-20 Kasım’da 20 şehirde gerçekleşecek. Her sene olduğu gibi yaratıcı çözümler içeren birbirinden etkileyici hikayeleri konu alan belgesellerden oluşan SYFF2016 seçkisini festival izleyicisiyle buluşturacağız. Ve her sene olduğu gibi, Festivalin ardından yapımcılarıyla anlaşabildiğimiz filmleri Surdurulebiliryasam.tv’ye ekleyeceğiz…

Bu sene festivali duymayan kalmasın ve salonlar dolsun istiyoruz ve bu amaca hizmet etmek üzere Buluşum Platformunda bir kitlesel fonlama kampanyası açtık. Boyner Vakfı kampanyadan herhangi bir pay almadan toplanan kaynağın tamamını doğrudan proje sahibine, yani Festivale aktaracak. Kampanyanın hedefi olan 18.290 TL’yi tamamlamamız için destek olabilirseniz çok memnun oluruz! Kitlesel fonlama kampanyalarında her destek çok değerli ve çorbada tuz, bağışınızı sevdiğiniz birisine hediye de edebilirsiniz…

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin etki alanını genişletmek üzere 2014 yılından bu yana açık kaynak bir yapıyla “Siz de Yapabilirsiniz!” çağrısı yaparak festivalin farklı şehirlerde gönüllü ekipler tarafından organize edilmesini sağladık. Son olarak 2015’de 20 ilde eş zamanlı gerçekleştirdğimiz SYFF bugüne kadar 500 civarında gönüllü, 238 konuşmacı, 99 müzik/performans grubunun ve onbinlerce izleyicinin katılımına evsahipliği yaptı.

Tüm bu gelişmelere paralel olarak 2016 yılında Festivalin tanıtımını daha etkili yapmak amacıyla halkla ilişkiler ve medya takip hizmetleri almak ve tüm iller için yeterli sayıda tanıtım malzemesi bastırarak ilgili yerlere ulaştırmak istiyoruz. Buluşum’da açtığımız kampanya ile tanıtım için gerekli olan ürün ve hizmetlerin tedariğini sağlayacağız. Siz de katkı vererek SYFF’nin daha çok kişiye ulaşmasına destek olabilirsiniz!

Şehirler, filmler ve programları yakında sosyal medya hesaplarımızdan duyuracağız. Festivale hepinizi bekliyoruz!

Sevgilerimizle

Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi”

Paylaşımcı, açık, adil, anlayışlı, çeşitliliği kucaklayan, gezegene ve üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hayaliyle doğan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) sürdürülebilir bir yaşam için kültürel değişime katkı vermeyi amaçlıyor.Her sene yüzlerce film arasından seçilen bütüncül bakış ve yaratıcı çözümler içeren belgesellerden oluşan seçkisi ile izleyicilere sorunun aciz bir parçası olmaktan öteye geçip çözümün bir parçası olabileceklerini hatırlatıyor.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”][fusion_youtube id=”wxUTr13rrUo” width=”720″ height=”405″ autoplay=”no” api_params=”” class=””/]

Tarımdan enerjiye, gıdadan ekonomiye, aktivizmden tasarıma ve üretimden tüketime yaşamın her alanının bütüncül bir dünya görüşüne göre yeniden biçimlendirilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan festival 2016 senesinde 18-20 Kasım tarihlerinde 20 il/ilçede eş zamanlı gerçekleşecek.

Daha fazla bilgi için tanıtım sayfasını veya www.facebook.com/surdurulebiliryasam/ adresini ziyaret edebilir, info@surdurulebiliryasam.org adresinden bilgi talep edebilirsiniz.

– W/İnadına Haber / 21 Ekim 2016 Cuma –[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s