KHK ile işinden edilen Acun Öğretmen direnişe geçiyor

OHAL kapsamında 29 Ekim gecesi yayımlanan 675 sayılı KHK ile kamudan 10 bin 131 kişi ihraç edildi. 1 Eylül’de açıklanan 672 sayılı KHK ile ihraç
edilenlerle birlikte kamu görevinden çıkarılan MEB personeli sayısı 38 bin 294’e, yükseköğretim personeli sayısı ise 3 bin 613’e yükseldi. 29 Ekim KHK’sı ile hukuksuzca görevinden uzaklaştırılan isimlerden biri de Acun Karadağ. Acun öğretmen, görevden ihraç edilmesinin hukuka uygun olmadığını düşünerek bir direniş başlatıyor.

20161003-acunogretmen2Eğitim-Sen’li öğretmen Acun Karadağ “İşimi, okulumu, öğrencilerimi istiyorum. Ya alacağım ya öleceğim ” diyerek direnişe geçiyor. TEOG sınavına 3 hafta kala işten çıkartılan Acun Karadağ bu durumun yalnızca kendisine değil, öğrencilere ve velilere de bir saldırı olduğunu, öğrencilerinin ve velilerin tam desteğine sahip olduğunu, kazanmadan vazgeçmeyeceğini söylüyor. Hukuksuz işten çıkarmalara karşı çıkmak için Acun öğretmen herkesi dayanışmaya çağırıyor.

#ÖğretmenimeDokunma #Terketmiyoruz

Hükümet ihraç KHK’larını açıkladığı tarihleri özel olarak belirleyerek, 672 sayılı KHK’yı 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde, ardından 675 sayılı KHK’yı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı akşamında açıklamıştı.

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s