Yakında Evlere de Gelebilir: “Muhtarbaşı”nın Mitingine Gitmeyen Muhtarın Yerine Kayyım…

Salihli’de bulunan Gaffar Okkan Mahallesi muhtarı Kamuran Kocaman’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Manisa’da düzenlediği mitinge katılmadığı gerekçesiyle görevinden alındı. Kocaman’ın yerine kayyım atandı.

Manisa’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Şubat’ta düzenlediği toplu açılış ve referandum mitingine çevre il ve ilçelerden bir çok kişi otobüslerle getirilirken, Salihli ilçesi Gaffar Okkan Mahallesi Muhtarı Kamuran Kocaman’ın, mitingine katılmadığı için görevden alındığı öğrenildi.

Mitinge gitmediği için aynı gün ilçe Kaymakamlığı’na çağırılan Kocaman’a görevden alındığının tebliğ edildiği ve gerekçe olarak hakkında ertelenen bir cezanın gösterildiği belirtildi. Kocaman’ın yerine ise başka bir muhtar atandı.

Kahraman’dan önce ise Ocak ayında da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gelenekselleştirilen muhtarlar buluşmasına katılmayı reddeden Trabzon’un Vakfıkebir ilçesindeki Çarşı Mahallesi’nin muhtarı Gökhan Bahadır hakkında da ‘cumhurbaşkanına hakaret’ iddiasıyla soruşturma açılmıştı.

Mitingin Yoklamacısı Kaymakam

Yerine kayyım atanan muhtar Kocaman, yaşananları “Cumhurbaşkanı Manisa’ya gelmiş. Beni de aradılar işim olduğu için toplantıya gidemedim. Kaymakam aradı. ‘Sen mahallede misin bir yere gitmedin mi?’ diyerek toplantıya gidip gitmediğimi sordu. Gitmediğimi işimin olduğunu söyledim. Bana ‘Öğleden sonra gel görüşelim seninle’ dedi. Öğleden sonra gittiğimde ise bana görevden alındığımı söyledi” sözleriyle aktardı.

Görevden alınmasına gerekçe olarak hakkında daha önce ertelenen bir cezanın öne sürüldüğünü belirten Kocaman, “Ben 2009 yılında İzmir’de bir ehliyet almıştım, sürücü belgesi. Bu kursun sertifikası yokmuş. 2010 yılında bu ehliyet sahtedir diye bizden geri aldılar. 2014 yılında seçime girdim. 2015 yılında ehliyet için 2 yıl 1 ay gibi bir hapis cezası alacağıma dair karar geldi. Cezalar ertelendi. Ehliyet gerekçe değil. Benim gibi binlerce insan var. Kursun yaptığı sahtekarlığı bize mal etmeleri de iyi bir şey değil. Toplantıya gitmediğim için görevden alındığımı düşünüyorum başka ne olabilir ki? Üstelik nasıl gideyim toplantıya, gidemedim işçi bir insanım. Çalışıyorum, muhtarlık maaşı ile nasıl geçineyim?” ifadelerini kulllandı.

– İnadına Haber / 25 Mart 2017 Cumartesi –

Kaynak: DiHaber

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s