Tüm Renkleriyle #HayırİçinÇal Festivali Bu Cuma Ankara’da

2017 yılı başlarında iktidar, hazırlanan bir Anayasa değişikliği ile Türkiye’de hüküm süren diktatörlüğü taçlandırmayı amaçlayan referandumu halkın önüne sürdüğünde, ülkenin dört bir yanından #Hayır sesleri yükselmeye başladı. Toplumun pek çok kesiminden yükselen bu seslerden belki de en renklileri, demokrasi özlemlerini sanatla ve notalarla ifade eden yurttaşlardan geldi.

Ülkenin gündemine neredeyse zorla sokulan bu referandum ile yaklaşık aynı zamanlarda İstanbul’dan İzmir’e, Ankara’dan Dersim’e,  Türkiye’nin pek çok yerinden yükselen notalar #HayırİçinÇal adlı bir oluşum altında bir araya geldi. Şu ana kadar 70’den fazla müzik topluluğu tarafından seslendirilen #Hayır Şarkıları sürekli olarak artmaya devam ederken, referanduma artık günler kala tüm bu şarkılar sadece sosyal medya üzerinden değil, konser ve festivallerle de yurttaşlara ulaşmaya başladı.

Devletin Yasaklarına Rağmen #HAYIR Heryerde…

1 Nisan Cumartesi günü İzmir Gündoğdu Meydanı’nda yapılması planlanan ilk festival, Konak Kaymakamlığı’na iktidar tarafından verilen talimat doğrultusunda işleme konulan iptal girişimine rağmen, belki bir konser sahnesinde değil ama meydanın dört bir yanında ve yurttaşlarla iç içe bir etkinlik şeklinde gerçekleşti.

Sırada ise 7 Nisan Cuma günü Ankara Yeni Sahne’de gerçekleştirilecek olan “#Hayır Festivali” var. Akşam saat 19:00’da başlayacak festival dahilinde çok sayıda müzisyen bir araya gelerek halkın #Hayır sesini tüm dünyaya duyurmaya hazırlanırken, iktidarın hukuk dışı KHK’ları ile hocasız kalan tiyatro öğrencileri de Süreyya Karacabey ile birlikte festivalde yer alacak.

Festivalde yer alacak sanatçılar alfabetik olarak şu şekilde:

Agapi
Cenk Yiğiter (Grup Şubat Yolcusu)
Gülay Akgün
Hakan Vreskala
Harun Gümüş
İnHa
Praksis
Rapzan Belagat
Rosa Kadın Korosu
Tersname

Festival’e katılım ücretsiz iken, sadece Ankara dışından festivale katılan sanatçıların yol ve konaklama masraflarını karşılamaya yönelik bağışlar kabul ediliyor.

Konser 7 Nisan 2017 Cuma günü saat 19:00’da, Menekşe-1 Sk. No: 8 Kızılay adresinde yer alan Yeni Sahne’de gerçekleştirilecek.

Tüm Ankaralıların davetli olduğu bu festivali ve çok geç olmadan #Hayır sesinizi yükseltme fırsatını sakın kaçırmayın.

#HayırİçinÇal Facebook sayfası için tıklayın:

#HayırİçinÇal Youtube Kanalı için tıklayın:

– W/İnadına Haber / 02 Nisan 2017 Pazar –

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s