Nuriye ve Semih 90 Gündür Adalete Aç, İktidar İse Adaleti ‘Ölüme’ Mahkum Etti

Bugün itibariyle, Yüksel Caddesi Direnişi başlayalı 210 gün oldu. Nuriye ve Semih’in tutsak olarak sürdürdükleri Açlık Grevi’nde de 90. gün dolarken, Yüksel Caddesi’ndeki İnsan Hakları Anıtı ise hala tutuklu.

Nuriye’nin Sağlığı Kötüye Gidiyor

90 boyunca yemek yemeyen Nuriye Gülmen ve Semih Özakça, 23 Mayıs günü tutuklandılar ve 14 gündür tutuklular. Nuriye ve Semih’e B1 vitamini yerine B-komplex vitamini veriliyor, B1 vitamini talepleri karşılanmıyor. Nuriye ve Semih’in açlık grevlerine karşı iktidarın tutumu ise, adeta iki eğitimcinin ‘Ölüm Cezası‘na çarptırıldığı izlenimini uyandırmaya başladı.

Sincan Cezaevi’nde tutulan eğitimcilerin sağlık durumları gün geçtikçe kötüye giderken Nuriye Gülmen’in kas ağrılarının şiddetlendiği, sırtındaki sızı giderek artarken, artık oturduğu yerde bile ayaklarını yere basamadığı öğrenildi. Hem Nuriye, hem de Semih’te ışığa karşı hassasiyet de tehlikeli boyutlara ulaştı.

Herşeye rağmen Adaletten umudunu kesmeyen Nuriye Gülmen, dün gerçekleşen görüş sırasında, kendilerine destek veren ve direnişlerini dışarıda canlı tutan herkesi çok sevdiği mesajını göndermeyi de ihmal etmedi.

“Adalete Açlığımızı İbadetin Açlığıyla Buluşturuyoruz”

Nuriye ve Semih’in açlık grevleri sürerken tutuklanmalarının ardından Semih’in eşi Esra Özakça ve ve annesi Sultan Özakça’nın başlattığı açlık grevi ise 16. gününe girdi.

Açlık grevlerinin son derece kritik seviyeye ulaştığı bugün de Konur Sokak’ta düzenlenecek ‘Halk Sofrası‘na çağrı yapıldı. Çağrı şu şekilde:

“Konur Sokak’ta Nuriye ve Semih’in Halk Sofrasını Kuruyoruz

Biz adalete olan açlığımızı işimize döndüğümüzde büyük bir sofrada gidereceğiz.

O zamana kadar adalete açlığımızla ibadetin açlığını buluşturuyoruz.

Halkımızı Ramazan’ın 11., Adalet Açlığımızın 90., Esra ve Sultan Özakça’nın açlığının 16. gününde 6 Haziran 2017 Salı günü Konur Sokakta  kuracağımız halk soframıza bekliyoruz”

– W/İnadına Haber / 06 Haziran 2017 Salı – 

 

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s