(for) Nuriye, Semih ve Veli İçin – Söz Uçar (Words Fly Away) [Video Haber]

Ankaralı yönetmen Tufan Taştan, önümüzdeki Cuma günü açlık grevlerinde 100. günlerini dolduracak olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça ile, Nuriye ve Semih’in ‘açlık grevi nedeniyle‘ tutuklanmalarının ardından ‘Yüksel Caddesi Direnişi‘ni öğretmen Acun Karadağ ile birlikte sürdüren ve sayısız kere polis şiddetine maruz kalan Veli Saçılık için bir kısa film hazırladı.

Ahmet Rıfat Şungar, Funda Eryiğit, Özgür Çevik, Rıza Akın, Serdar Orçin ve Serkan Keskin’in rol aldığı kısa filmde, kendilerini ölümüne kovalayan polislerden kaçarak bir kitapçı dükkanına sığınan 3 direnişçinin, kitapçı ile olan sessiz diyaloğu ve dayanışma karşısında kolluk kuvvetlerinin çaresizliği çarpıcı bir biçimde izleyiciye aktarılırken, filmin konusu Barış Bıçakçı’nın bir hikayesinden alıntılanmış.

İşte, çok sayıda uluslararası gösterimde yer alan ve birçok ödülü bulunan Tufan Taştan’ın “Söz Uçar (Words Fly Away)” adlı kısa filmi:

[fusion_youtube id=”XJ4busJR2ro” width=”720″ height=”406″ autoplay=”false” api_params=”” hide_on_mobile=”small-visibility,medium-visibility,large-visibility” class=””][/fusion_youtube]

– W/İnadına Haber / 14 Haziran 2017 Çarşamba –

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s