“Erdoğan MİT TIR’larıyla Teröre Destek Sağladığı İçin Savaş Suçlusu Olarak Yargılanacak”

Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Çağlayan Adliyesi çıkışında konuşan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, mahkemelerin adeta sirke dönüştüğünü belirtirken, kararı ‘faşist diktatörlük uygulaması‘ olarak niteledi ve “Gün gelecek Erdoğan bu dosya nedeniyle savaş suçlusu olarak yargılanacak” vurgusunda bulundu.

Mahkemeler Diktatörü Hoşnut Etme Yarışında

Çağlayan Adliyesi’nde duruşma çıkışı açıklama yapan CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, kararı yargının çürümesinin ve iktidarın tahakkümü altına girmesinin en açık göstergesi olduğunu söyledi. Yargıçların “Diktatörü nasıl hoşnut ederim, vereceğim karar diktatörün bana nasıl sempatiyle bakmasını sağlar” diye düşünerek karar aldığını belirten Altay, “Böyle yargıya, böyle adalete lanet olsun, En açık faşist diktatörlüklerde muhalefete yapılabilecek bir uygulamayla karşı karşıyayız. Gerek CHP, gerek diktatör karşıtları bu ülkenin diktatörün çiftliği olmasına müsaade etmeyeceklerdir” dedi.

Altay, İstinaf ve Yargıtay süreci olmasına karşın tutuklama kararı verilmesine tepki gösterirken Ergenekon sürecinde Silivri’ye ‘çadır mahkemesi‘ dediklerini anımsattı, bugün ise İstanbul Adliyesi’ni ‘sirk‘ halini aldığını söyledi.

Teröre Açık Destek Veren MİT TIR’ları Yüzünden Yargılanacak

Tutuklama kararına konu MİT TIR’ları dosyasıyla ilgili de yorumda bulunan Altay, “Bu dosya Erdoğan’ın uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanmasına zemin oluşturan dosyadır. Gün gelecek milletvekilimize 25 yıl hapis veren dosya nedeniyle Erdoğan uluslararası mahkemelerde savaş suçlusu olarak yargılanacaktır.” açıklamasında bulundu.

– İnadına Haber / 15 Haziran 2017 Perşembe –

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s