Adem Kızılçay, Nuriye ve Semih’e Adalet için Yürüyor

Haberlerde göremediğimiz başka bir “Adalet” yürüyüşü sessiz sedasız sürüyor. Adem Kızılçay, Nuriye ve Semih için İzmir’den başlattığı ve tek başına sürdürdüğü 800 kilometrelik yürüyüşünü tamamlamak üzere. Kızılçay’ın 9 Temmuz Pazar günü Ankara’ya ulaşması bekleniyor.

10 Ekim Katliamı’nda yitirdiğimiz İsmail Kızılçay’ın ağabeyi Adem Kızılçay, Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’a yürüyüşünü duyunca, yürünmesi gereken asıl istikametin Ankara olması gerektiğini düşünerek, 121 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’ya adalet için İzmir’den yürüyüşüne başladı. Yol boyunca Ankara’dan ve İzmir’den arkadaşlarının kendisini ziyaret ederek destek verdiğini, birçok araç sürücüsünün yanında durarak elinde avucundakini kendisiyle paylaşmaya çalıştığını belirten Kızılçay, yürüyüşünü Yüksel Caddesi’nde sonlandıracak.

 

 

Video: Kamera Sokak

Güncelleme: Kızılçay’ın yürüyüşü Ankara Yapracık girişinde 7 Temmuz saat 14:30 civarında, Adalet için yürünmesinden hoşlanmayan Jandarma güçleri tarafından gözaltına alındı. Yürümek de artık bir ‘Terör Eylemi’…

 

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s