Şaşırmadık: AKP’nin İBB Başkan Adayı, Sivas Katliamı Katillerinin Avukatı

İstanbul’un, özellikle son yıllarda tarihi boyunca görmediği talanının baş mimarı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, AKP içerisindeki güç çekişmeleri dolayısıyla istifa etmek zorunda kalmasını ardından AKP’nin yeni adayı dün belli oldu.

İBB Başkanlığı için AKP tarafından, halen İstanbul Başakşehir Belediye Başkanlığı görevini yürüten Mevlüt Uysal aday gösterildi. Hükümetin adeta tayin emri çıkarttığı Uysal’ın sicili ise, AKP’nin siyasi geçmişini bilenler tarafından hiç de şaşırtmadı.

Asıl mesleğinin avukatlık olduğu bilinen ve aynı zamanda AKP Küçükçekmece İlçe Teşkilatı kurucu başkanı olan 51 yaşındaki Uysal’ın mesleki kariyerindeki ‘en önemli adım‘lardan biri ise, 1993 yılında Sivas’ta gerçekleştirilen ve 33 kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan Madımak Katliamı’nın katillerinin avukatlığı…

Katillerin Omuzunda Belediye Başkanlığına Emin Adımlarla…

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın büro ortağı, yine AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop’un hemşehrisi olan, Bilal Erdoğan’la yakın ilişkisiyle tanınınan ve 2 Temmuz 1993 tarihinde devlete bağlı ‘derin‘ güçler tarafından başlatılan kıştırtma sonucunda Sivas’ta Madımak Otelini ateşe veren ve 33 aydın sanatçımızı katleden katillerin avukatlıklarını üstlendikten sonra muhafazakar siyasette yıldızı parlamaya başlayan Uysal, 2 dönemdir Başakşehir Belediye Başkanlığı’nı yürütüyor.

Sicili de partisinin karakteriyle büyük paralellikler taşıyan Mevlüt Uysal’ın, Ankara’dan gelen talimatlar doğrultusunda İBB Başkanı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

– W/İnadına Haber / 28 Eylül 2017 Perşembe –

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s