Ankara Emniyeti, Katliam Anmasına da Tahammül Edemedi, Kızılay’da Terör Estirdi

#AnkaraKatliamı’nın sorumlularından Ankara Emniyeti’ne bağlı silahlı polis birimleri, Katliamın 2. yıldönümünde anma gerçekleştirmek isteyen On Ekim Dayanışması ve ailelere saldırdı.
Polis saldırısında, katliamda yaralananlar ile kaybettiğimiz canlarımızın yakınları gar önüne yaklaştırılmadan köprü altından itibaren sürekli saldırı ile #EthemSarısülük‘ün katledildiği noktaya kadar sürüldü.

Bunu üzerine On Ekim Dayanışma Derneği, Necatibey Caddesi’nde bulunan İnşaat Mühendisleri Odası’nda bir anma yaparken polis kapı önünde duranlara da saldırdı. Saldırı sırasında İMO binasına da TOMA’lar ile gazlı suyla saldırıda bulunuldu.

Aynı sırada Ethem’in GÜvenpark’ta polis tarafından öldürüldüğü noktadaki saldırıda da gözaltılar oldu. Polis çevreden geçen yurttaşlara “Sizi de alalım mı ha? ” diye bağırarak tehdit etti.
Tamamen bilinçsiz biçimde halka rastgele saldırı ve gözaltılarda bulunan polisler, dağılan kitlenin ardından yoldan geçen yurttaşlara ve dolmuş şöförlerine de saldırdı. Daha önce de aynı polislerin dolmuş şöförlerine saldırdıkları, birini hastanelik ettikleri videolar yayınlanmıştı.
– İnadına Haber / 10 Ekim 2017 Salı –

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s