İktidar’ın “Sansür Hizmeti” Hız Kesmeden Sürüyor, Ankara’da Çok Sayıda Aydına Gözaltı

İktidarın ‘Sansür Operasyonları’ Ankara’da bu sabah da devam etti. Aralarında akademisyen Sibel Tekin, yazar Emek Erez ve avukat Kemal Ulusoy’un da bulunduğu çok sayıda aydın gözaltına alındı.

Bir süredir sosyal medya üzerinden muhalif paylaşımları engellemeye yönelik operasyonlar başlatan iktidarın bu sabahki adresi Ankara oldu.

Yazar Emek Erez, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nden Cevahir Canpolat, Kaos GL’den Ali Erol ve Avukat Kemal Ulusoy’un yanısıra, akademisyen, belgeselci ve gazeteci Sibel Tekin, sabahın erken saatlerinde evlerinde gerçekleştirilen baskın ve aramaların ardından gözaltına alındı.
Edinilen bilgilere ise göre bu sabah gerçekleştirilen operasyon kapsamında toplamda 25 kişi hakkında gözaltı talimatı verilmiş durumda.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın danışmanı Songül Akbay da evine yapılan baskın ve arama sonrasında gözaltına alınanların arasına katıldı.

Dün Adalet Nöbeti’nde Türk Tabipler Birliği’nin bildirisini okunduğu gerekçesiyle gece Avukat Kemal Aytaç da İstanbul’daki evinde polis aramasının ardından gözaltına alınmıştı.

Hedef: %51

İktidar, özellikle yaklaşan 2019 seçimleri öncesinde, gittikçe düşen oylarını arttırarbilmek amacıyla milliyetçi seçmenleri hedefleyen söylem ve faaliyetlere ağırlık verirken, özellikle iktidarın saldırgan icraatları karşısında barış söylemlerinde bulunan aydınlar son günlerde iktidarın saldırılarında hedef tahtasına oturtuldu.

Geçen sene gerçekleştirilen ve tüm dünyada meşruiyeti halen tartışılan referandum sonrasında iktidar partisi, özellikle kendisine karşı “Hayır” diyen %51’lik nüfusu artık dikkate almayacağını, parti başkanları ve başbakanın ağzından defalarca dile getirirken, özellikle Ankara siyaset kulislerinde, son zamanlarda ağırlık verilen sansür operasyonlarının da, bu seçim çalışmalarının önemli bir parçası olduğu yorumları yapılıyor.

– W/İnadına Haber / 02 Şubat 2018 Cuma –

 

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s