Suriye’de Gerçekleşen ‘Danışıklı Dövüş’le İlgili Kısa Bir Yazı

ABD’nin başganı, biraz kuyruğuna basıldığından, biraz da içerideki soruşturma baskısından öfkelidir ve saldırı için alışıldık ‘kimyasal’ bahaneyi ‘yaratır’. Ülkesindeki ayaklanmayla başa çıkamayan Macron milliyetçi kesime yaranmak için Trump’ın kuyruğu olur. Zaten kukla başbakan May kuklalığının gereğini yerine getirir. Toplam 240 Milyon Dolar’lık 103 füze, çoğunluğu Akdeniz’de ne aradığı hala anlaşılamayan ABD uçak gemilerinden, bir kısmı da bizim İncirlik’ten havalanan ingiliz uçaklarından atılır. Hazırlıklı olan Rusya destekli Suriye hava savunması 71’ini havada vurur. Kalan 32’sinin de çoğu askeri tesislerden çok sivil yerleşimleri vurur, 3 sivil yaralanır.
Bir ABD’ye, bir Rusya’ya yaranma konusunda kafa karışıklığından su kaynatmaya başlayan bizimkiler “Oh ne güzel oldu, Esed ölmeli” çığlıkları atar, yandaşı ‘İnsan Hakları’ kuruluşları “neden atom bombası atmadılar” diye üzülür. Avrupa’da sadece Merkel “Nein zu Angriff (Saldırıya Hayır)” derken, İsrail temkinli sevinir, İran kınar. ABD’nin, tüm yandaşlarıyla gerçekleştirdiği göz boyama operasyonu sona erer ve iç siyasetindeki yolsuzluk soruşturmaları hafiften perdelenir. Suriye ve Rusya bir yandan gülerken, diğer taraftan haklı protestolarını başlatır. Ama o sırada Suriye ve Rusya, çoktan, bizim başından beri desteklediğimiz ‘Cihadistleri’, son kaleleri olan Doğu Guta’da altedip kuzey Suriye’den bize geri göndermiştir bile.

ABD, yandaşlarına yaptırdığı masturbasyonla iç siyasetindeki çalkalanmayı durultur. Macron ve May siyasi kariyerini bitirir, Merkel tek dirayetli Avrupa’lı kalır, Esat daha da güçlenir, Putin bir kez daha bölgenin hakimi olduğunu kanıtlar.
Ve biz; her zaman olduğu gibi yine yanlış tarafta yer alarak çizgimizi değiştirmeyiz ve bu danışıklı dövüşte tek kaybeden olmaya devam ederiz…

– W/İnadına Haber / 15 Nisan 2018 –

Foto: Reuters

Bu da bir bonus olsun ‘Kimyasal Şehitler’ konusuna…

 

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s