Aldanmanın Dayanılmaz Tadı; Bu da Bizden Bir Seçim Yorumu…

Çok önemliydi, belki de hiç değildi. Sonucu belliydi, belki de çok sürpriz oldu. Herşey şimdi çok değişti başkalaştı, belki de hiçbirşey değişmedi, yani eski tas eski hamam…
Sandık önemli tabii, öyle olmasa o kadar kişi içinden çıkmak için bu kadar birbiriyle yarışmaz, debelenmezdi. Öyle belki ama peki asıl sandığa gidenlerde hiçbir değişiklik olmazsa?

* * *

Türkiye bu tadı seviyor. Kriz kıçımızda ve ellerinde patlayana kadar RTE devam. Hile hurdanın boyutu bu sonucu belirleyecek kadar değildi. Komplo teorilerini seviyor olsanız bile bu adam yüzde 50’ye yakın oy almış olmalı bir şekilde.

Faşistler kazandı. ‘İYİymişgibiyapan’ PARTİ, CHP’nin faşist kanadından ve AKPden oy aldı, MHP’den alamadı. MHP kitlesi başkanları tarafından RTE’ye satıldıklarının farkına henüz varamamış belli ki.

HDP oy oranını ancak koruyabildi, CHPlilerden gelen emanet oylara rağmen, ki çok da fazla gelmemiş. Sevinebileceğimiz kısım bu, çabamız boşa gitmedi.

AKP oy kaybetti ama yeterince kaybetmedi. Halkımızın aklı henüz başına gelmemiş.

Muharrem İnce çok başarılı bir çalışma yürüttü, gerçekten kazanabileceğine inandım. Adamı gömmenin alemi yok bence. Sistem içi muhalefet açısından güveniyorum ona.

İnce gelecek sefere kazanabilir ve biraz nefes almayı umabiliriz ama sonuçta devrim falan yapmayacak. Birbirimizi gömmekle değil de gezi kafasıyla, farklılıklarımızla birarada durarak, mahalle mahalle, sokak sokak, başka bir hayatı örgütlemekle uğraşmamız gerekiyor.

Açıklamaya ek: KHK ile işinden edilen Nuray kardeşimiz, Altındağ-Keçiören gibi zor bir bölgede, defalarca saldırıya uğradığı halde, sokak sokak gezerek bir seçim çalışması yaptı. Hepimiz bu çabanın farkında olmalıyız. Ellerinden öperim.

2. Ek: Belki de işin en kısa özeti;

Kelebek/İnadına Haber – 27 Haziran 2018 Çarşamba

yorum yaz

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s